Siatkarskie zmagania

W środę 22 maja w Zespole Szkolno  - Przedszkolnym im. Jana Pawła II Jaskrowie odbył się  VII Turniej Piłki Siatkowej pod Patronatem Wójta Gminy Mstów.
Do udziału w turnieju przystąpiło pięć drużyn ze szkół z terenu gminy Mstów: SP w Mstowie, SP w Mokrzeszy, ZSP w Zawadzie, ZSP w Małusach Wielkich oraz gospodarze ZSP w Jaskrowie. Turniej został rozegrany w systemie „każdy z każdym”. Meczy było w sumie 10, w każdym rywalizowano do dwóch wygranych setów.
Organizatorami zawodów byli: Uczniowski Klub Sportowy „Jaskier” oraz ZSP im. Jana Pawła II w Jaskrowie. Fundatorem pucharów i dyplomów dla zwycięskich drużyn był Wójt Gminy Mstów –  Tomasz Gęsiarz. Dzięki pomocy Rady Rodziców ZSP w Jaskrowie dla wszystkich zawodników zorganizowano  słodki poczęstunek.
Na  turnieju panowała miła i sympatyczna atmosfera oraz zdrowa i sportowa rywalizacja a jej wynik przedstawiał się następująco:

I miejsce:  ZSP Jaskrów
II miejsce: ZSP Małusy Wielkie
III miejsce: SP Mokrzesz
IV miejsce: SP Mstów
V miejsce:  ZSP Zawada

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a pierwsze trzy – puchary. Uroczystego podsumowania oraz wręczenia nagród dokonali: Wójt Gminy Mstów – mgr inż. Tomasz Gęsiarz, Dyrektor ZSP w Jaskrowie mgr Robert Knysak, oraz nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Paweł Całusiński i mgr Monika Staniec, którzy odpowiadali za organizację zawodów.
Monika Staniec