Aktualności

2019-05-27 - Obchody Dnia Ziemi

Obchody Dnia Ziemi
Obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, by wystarczyło ich dla przyszłych pokoleń. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staję się uboższa.
czytaj więcej

2019-05-27 - Wolontariusze w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie

Wolontariusze w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie
 Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.
 21 maja bieżącego roku 30 osobowa grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Iwony Sieradzkiej i p. Agaty Gajdy udała się z wizytą do częstochowskiego schroniska.
czytaj więcej

2019-05-27 - Wizyta w Manufakturze Czekolady i w Eksperymentarium w Łodzi

Wizyta w Manufakturze Czekolady i w Eksperymentarium w Łodzi
O czekoladzie mówi się: słodki narkotyk. I rzeczywiście od czekolady można się uzależnić. Uwielbiamy ją za cudowny smak, zapach i konsystencję. Ale też dlatego, że poprawia nastrój, dodaje energii i likwiduje zmęczenie. Okazuje się, że czekolada ma także właściwości zdrowotne.
czytaj więcej

2019-05-23 - Siatkarskie zmagania

Siatkarskie zmagania
W środę 22 maja w Zespole Szkolno  - Przedszkolnym im. Jana Pawła II Jaskrowie odbył się  VII Turniej Piłki Siatkowej pod Patronatem Wójta Gminy Mstów.
Do udziału w turnieju przystąpiło pięć drużyn ze szkół z terenu gminy Mstów: SP w Mstowie, SP w Mokrzeszy, ZSP w Zawadzie, ZSP w Małusach Wielkich oraz gospodarze ZSP w Jaskrowie.
czytaj więcej

2019-05-20 - Udział naszej uczennicy w XIV Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego „The Globe”

Udział naszej uczennicy w XIV Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego  „The Globe”
15.05 uczennica kl. VI Maja Dąbrowska, przygotowana przez nauczyciela języka angielskiego p. Agatę Gajdę reprezentowała naszą szkołę w XIV Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego  „The Globe” w Raciborzu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach.
czytaj więcej

2019-05-12 - Wycieczka klas I-III

Wycieczka klas I-III
Słonecznym rankiem  25 kwietnia uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców i rodziców wyruszyli na wycieczkę autokarową odkrywając  Śląsk. Gościli  w prywatnym  Muzeum Chleba w Radzionkowie   podziwiając zgromadzone  tam eksponaty. Obejrzeli projekcję filmu „Od ziarenka do bochenka”- historię chleba, jego pochodzenie i tradycje z nim związane, proces produkcji pieczywa.
czytaj więcej

2019-05-10 - Udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności "Jestem bezpieczny" w Mstowie

Udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności
W dniu 9 maja 2019r., grupa 13 uczniów z klasy VIII uczestniczyła w II Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Mstowie.
czytaj więcej

2019-05-09 - Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia
W dniu 6 i 7 maja 2019r., uczniowie klasy szóstej, piątej i czwartej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Po Wrocławiu oprowadzał uczniów pan przewodnik, dzięki temu dzieci mogły poznać historię miasta, ciekawostki, a także zobaczyć: Stare Miasto, Rynek wraz z Ratuszem.
czytaj więcej

2019-05-09 - Biwak harcerski 2019

2019-05-09 - Częstochowska Akcja Rytm z udziałem 10 JDW „Żywioły”

Częstochowska Akcja Rytm z udziałem 10 JDW „Żywioły”
Hala sportowa gościnnej Szkoły Podstawowej w Mstowie była miejscem spotkania harcerek i harcerzy z częstochowskiego hufca ZHP. Okazją do niego była kolejna edycja Częstochowskiej Akcji Rytm, po raz pierwszy od wielu lat zorganizowana poza Częstochową. Patronat nad imprezą objął wójt gminy Mstów Pan Tomasz Gęsiarz.
czytaj więcej