5 Gromada Zuchowa "Przyjaciele Pana Kleksa"

Obietnica Zuchowa V GZ Przyjaciele Pana Kleksa w Mstowie

W jesienne popołudnie 7 października 2020r.  w Mstowie  Zuchy  GZ Przyjaciele Pana Kleksa z  Jaskrowa i GZ  Roztańczone Świetliki z Kłomnic wspólnie złożyły Obietnicę  Zuchową.

czytaj więcej
34 Wiosenny Złaz Zuchowy

Od wielu lat Namiestnictwo Zuchowe  Hufca  Częstochowa organizuje w maju Wiosenny Złaz Zuchowy. Gromada Zuchowa Przyjaciele Pana Kleksa  po  raz pierwszy  planowała udział  w tym wydarzeniu. . Pomimo pandemii i izolacji w tym roku  postanowiliśmy nie rezygnować i   uczestniczyć  w formie wirtualnej. 

czytaj więcej
ZDALNIE ALE RAZEM- Akcja programowa „Biało – Czerwona”

Zuszki  z Próbnej Gromady Zuchowej Przyjaciele Pana Kleksa wzięły udział w Akcji programowej dla gromad zuchowych „Biało- Czerwona” wykonały  flagi i przesłały kolaż  ze zdjęć , który został umieszczony  2 maja w Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej  na blogu referatu zuchowego Chorągwi Śląskiej ZHP –https://zuchy-slaska.blogspot.com/.PDFPGZ-Przyjaciele-Pana-Kleksa--Hufiec-ZHP-Czestochowa-2

czytaj więcej
ZDALNIE ALE RAZEM - Akcja #ZOSTAŃ W DOMU

Zuchy PGZ Przyjaciele Pana Kleksa  nominowani przez  GZ  MSTOWSKIE SŁONECZKA  z  Mstowa  i   GZ PLUSZOWE NIEDZWIADKI  z Janowa wzięły udział w akcji # ZOSTAŃ W DOMU

czytaj więcej
Imieniny Zucha

Raz w roku urodziny ,czasem imieniny,

życzenia, prezenty, Świętuje każdy Zuch,

Ale tylko w lutym, raz na cztery lata,

Zuch ma swoje święto, Zuch jest pępkiem świata..

czytaj więcej
Bal Zuchów

Od jesieni  ubiegłego roku w  jaskrowskiej szkole działa  Gromada Zuchowa „Przyjaciele Pana Kleksa”. Dzieci, które postanowiły przeżyć wspaniała zuchową przygodę, mają możliwość spotkań w każdy poniedziałek o godzinie 12.35. Zuchy bardzo chętnie uczęszczają na zbiórki, aby posłuchać gawęd, które opowiada drużynowa, pobawić się wspólnie w pląsy i gry  oraz tworzyć przepiękne i bardzo kreatywne zuchowe majsterki.

czytaj więcej
OGŁOSZENIE

ZUCHY CZUJ!

Jeżeli Jesteś uczniem klasy I i II , chcesz zdobyć nowe umiejętności, zainteresowania, przezwyciężyć słabości… Wstąp do GROMADY ZUCHOWEJ organizowanej w naszej szkole. Wszystkie Zuchy łączy mundur, znaczek Zucha, oznaczenia i sprawności.

czytaj więcej
Powrót