5 Gromada Zuchowa "Przyjaciele Pana Kleksa"

Oskary Hufcowe 2022 - sukces 5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa!

Podczas czerwcowego Zlotu Hufca Częstochowa w Pająku odbyła się Gala Oskarów Hufcowych, na którym zuchenka  Dominika Muś  została laureatką Zuchowego Oskarka 2022,

czytaj więcej
36 Wiosenny Złaz Zuchowy

W sobotę 21 maja odbył się 36 Wiosenny Złaz Zuchowy pt.  „W krainie bajek i baśni” W wietrzny poranek zuchy  5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa ruszyły w poszukiwaniu postaci z bajek w okolice Olsztyna.

czytaj więcej
Sukces 5 Gromady Zuchowej Przyjaciele Pana Kleksa na festiwalu piosenki harcerskiej i bajkowej „Ty druha we mnie masz”

Na Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Bajkowej- „Ty druha we mnie masz”, który odbył się w sobotę 8 maja 2022 r. na sali muzyczno- teatralnej „Zygmunt” przy kościele św. Zygmunta w Częstochowie gromady i drużyny harcerskie stworzyły cudowną atmosferę świetnie przygotowanymi piosenkami i kostiumami.

czytaj więcej
34 Jesienny Złaz Zuchowy w Złotym Potoku

W  sobotę  9 października odbył się 34 Jesienny Złaz Zuchowy w Złotym Potoku. W rześki poranek zuchy 5 Gromady Zuchowej Przyjaciele Pana Kleksa ruszyły w poszukiwaniu Shreka.

czytaj więcej
35 Wiosenny Złaz Zuchowy „Wyprawa do Nibylandii”

W sobotę 29 maja 5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa wspólnie z innymi gromadami Hufca Częstochowa spotkali  się na parkingu pod Spichlerzem w Olsztynie na 35 Wiosennym Złazie  Zuchowym „Wyprawa do Nibylandii”.

czytaj więcej
SUKCES ZUCHA 5 GZ PRZYJACIELE PANA KLEKSA!

Zuch Piotr Radecki zdobył II miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym „BRATERSTWO” i otrzymał Nagrodę Dyrektora Ośrodka Regionalnego w Częstochowie.

czytaj więcej
Zuchowy Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego, to dzień urodzin twórcy skautingu, gen. Roberta Baden -  Powella. W tym dniu skauci i harcerze na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej.

 

czytaj więcej
33 Jesienny Złaz Zuchowy

W sobotę 10 października 2020 r.  Zuchy z 5 GZ Przyjaciele Pana Kleksa pod opieką dh. Grażyny Jaksender i  przybocznej dh. Kingi Kowalczyk  wybrały się  na  33 Jesienny Złaz Zuchowy do Złotego Potoka.

czytaj więcej
Obietnica Zuchowa V GZ Przyjaciele Pana Kleksa w Mstowie

W jesienne popołudnie 7 października 2020r.  w Mstowie  Zuchy  GZ Przyjaciele Pana Kleksa z  Jaskrowa i GZ  Roztańczone Świetliki z Kłomnic wspólnie złożyły Obietnicę  Zuchową.

czytaj więcej
34 Wiosenny Złaz Zuchowy

Od wielu lat Namiestnictwo Zuchowe  Hufca  Częstochowa organizuje w maju Wiosenny Złaz Zuchowy. Gromada Zuchowa Przyjaciele Pana Kleksa  po  raz pierwszy  planowała udział  w tym wydarzeniu. . Pomimo pandemii i izolacji w tym roku  postanowiliśmy nie rezygnować i   uczestniczyć  w formie wirtualnej. 

czytaj więcej
Powrót